Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Odpust – Podwyższenie Krzyża Świętego

14 września – to liturgiczna Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to jednocześnie dzień Odpustu.

W tym roku był on przeżywany w nieco specyficzny sposób, bowiem pandemia, która dotyka wielu ludzi na całym świecie spowodowała, że kapłani naszej parafii, znaleźli się w kwarantannie i nie mogli wziąć udziału w tak ważnej dla całej wspólnoty parafialnej uroczystości. Mimo to, łącząc się z parafianami na sposób duchowy byli obecni razem z nimi. Uroczystości odpustowej przewodniczył Ks. Michał Olejarczyk – wykładowca Muzyki Kościelnej w WSD w Kielcach. W homilii ks. Michał podkreślał znaczenie krzyża jako symbolu naszej wiary i chluby. Litania do Krzyża Chrystusowego oraz procesja Eucharystyczna wokół kościoła, dopełniły całości przeżywanej uroczystości.